MATZOO.PL

Kto jeszcze nie lubi matematyki ma spore szanse zmienić swoje upodobania. A to dlatego, że http://matzoo.pl prezentuje szereg zadań do rozwiązywania online w atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych MATEMATYCZNE ZOO przeszedł gruntowną modernizację. Nowa grafika serwisu jeszcze bardziej zachęca uczniów do zaprzyjaźniania się z matematyką, a intuicyjna nawigacja nie sprawia kłopotu nawet najmłodszym.

Ponad 250 tematów zawiera najważniejsze zagadnienia podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Pozostawione na stronie opinie odwiedzających świadczą, że portal zyskuje sympatię zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycieli.


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2018/2019

Zadania udostępnione przez Matematyczne Zoo w roku szkolnym 2018/2019 były rozwiązywane przez uczniów w czasie zajeć matematycznych, podczas lekcji oraz lekcji zastępczych.
Szkoła Podstawowa w Baniosze w roku szkolnym 2018/2019 już po raz siódmy otrzymała Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy.
Tym razem uczniowie mieli za zadanie zagrać film promujący Matematyczne Zoo. Jury konkursu wyróżniło naszą szkołę certyfikatem:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2019


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2017/2018

Zadania udostępnione przez Matematyczne Zoo w roku szkolnym 2017/2018 były rozwiązywane przez uczniów w czasie zajeć matematycznych, podczas lekcji oraz lekcji zastępczych.
Szkoła Podstawowa w Baniosze w roku szkolnym 2017/2018 już po raz szósty otrzymała Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy.
Tym razem uczniowie mieli za zadanie zaprojetwoać i stworzyć krzyżówkę matematyczną. Jury konkursu wyróżniło naszą szkołę certyfikatem:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2018


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2016/2017

Zadania udostępnione przez Matematyczne Zoo w roku szkolnym 2016/2017 były rozwiązywane przez uczniów w czasie zajeć matematycznych, podczas lekcji oraz lekcji zastępczych.
Zespół Szkół w Baniosze w roku szkolnym 2016/2017 już po raz piąty otrzymał Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy.
Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Praktyczne oblicza matematyki”, uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Po co uczymy się matematyki? W związku z tym został ogłoszony w szkole konkurs na plakat. Najlepsza praca, którą autorem jest uczeń klasy 6b Alan Niziński, została pzesłana do jury, które wyróżniło naszą szkołę certyfikatem:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://www.matzoo.pl/przyjaciele2017


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2015/2016

Koło matematyczne w roku szkolnym 2015/2016 realizowane jest w ramach zajęć matematycznych dla uczniów szkoły podstawowej. Odbywają się one raz w tygodniu. Uczniowie podczas zajęć bardzo często wykonują ćwiczenia udostępnione w serwisie matzoo.pl. Matematyczne zoo wykorzystuję też podczas innych lekcji matematyki prowadzonych w szkole podstawowej oraz lekcji zastępczych.
Zespół Szkół w Baniosze w roku szkolnym 2015/2016 już po raz czwarty otrzymał Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy.
Tym razem naszym zadaniem było przesłanie krótkiej informacji oraz fotorelacji z działalności koła, podczas którego rozwijane są matemayczne zdolności i umiejętności uczniów.
Efektem naszych starań jest ten certyfikat:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2016/8


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2014/2015

Zajęcia matematyczne przeznaczone są dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Jednym z celów zajęć jest pobudzanie zainteresowań i rozwijanie umiejętności matematycznych dzieci. Ponieważ odbywają się one w pracowni komputerowej, uczniowie bardzo często korzystają z portalu matzoo.pl. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie podejmują coraz to nowe wyzwania, biją rekordy, prześcigają się w liczbie zdobywanych punktów. Matzoo jest doskonałym narzędziem zarówno dla dzieci chcących poszerzać swoje umiejętności matematyczne, jak też dla tych, którzy wciąż potrzebują ćwiczeń i powtórzeń w celu utrwalania bieżącego materiału.
Zespół Szkół w Baniosze w roku szkolnym 2014/2015 już po raz trzeci otrzymał Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy. Tym razem naszym zadaniem było ułożenie wierszyka zachęcającego uczniów do odwiedzenia portalu.
A oto nasz wieszyk:

Matmy my się nie boimy,
na Matematyczne Zoo z przyjemnością wchodzimy.
Dodać, odjąć czy pomnożyć
w głowie wszystko się ułoży.
Z ułamkami radę damy
i pierwiastki opuszczamy.
Grafy, iksy i równania,
nikt przed nimi się nie wzbrania.
Jak chcesz piątkę z matmy mieć
musisz tylko bardzo chcieć!

Efektem naszych starań jest ten certyfikat:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2015/44


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2013/2014

Uczniowie naszej szkoły również często korzystają z Matematycznego Zoo. Zarówno w czasie lekcji jak też podczas zajęć pozalekcyjnych rozwiązują umieszczone tam zadania. Portal ten cieszy się dużą popularnością, dlatego też prawie każdy uczeń wie, że zawsze warto tam zajrzeć :)
W związku z tym Zespół Szkół w Baniosze w roku szkolnym 2013/2014 już po raz drugi uzyskał Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyrównienie i powód do dumy. Tym razem naszym zadaniem było przygotowanie gazetki ściennej zachęcającej uczniów do odwiedzania portalu. Efektem naszych starań jest ten oto certyfikat: a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2014/56


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo
w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej podczas zajęć koła matematycznego bardzo często rozwiązywali zadania dostępne na różnego rodzaju portalach edukacyjnych. Nie mogło zabraknąć więc również Matematycznego Zoo, które cieszy ogromną sympatią wśród uczniów. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu, którego nagrodą był Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Efektem naszych starań jest ten oto dokument:
a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2013/30